Gamer (2009)

Oynadığımız oyunlarda kontrolü iyi yada kötü biz sağlıyoruz. Ancak öyle bir oyun düşünün ki kontrol ettiğiniz kişiler bizim gibi kanlı canlı insanlar ve oyun gerçek zamanlı. Bu veya benzeri bir şeyi düşünmüşsünüzdür mutlaka. Film süresi boyunca bu düşünüzün gerçekte nasıl olabileceği hakkında fikir sahibi olacaksınız. Aslında çoğu kişi bu tip şeyleri hayal ederken böyle bir filmin daha yeni düşünülmesi şaşırtıcı.
Filmden çok bir şey beklemenizi önermem. Sadece yukarıda da söylediğim gibi gerçek zamanlı ve gerçek karakterlerin kullanıldığı bir oyunun nasıl olabileceğini görmek isterseniz izleyiniz. Yok görmesemde olur diyorsanız zaman kaybından öteye geçemez film.

Filmde iki farklı oyun var. Toplum ve Slayers(Avcılar) adı altında. Toplum saçma sapan bir oyun. Slayers ise bildiğimiz çatışma,silah,ölüm gibi ögelerden ibaret. Slayers oyununa ölüm cezasına çarptırılmış mahkumlar zorla dahil edilmekte. 30 oyundan sağ çıkanın mahkumiyet hayatı sona eriyor. Genel olarak kimse 10 oyundan ileri gidemiyor. Kable ismini taşıyan karakter 29.oyuna kadar geliyor ve 30.oyunda kendisine yapılacak şeyi bilmesinden ötürü,kendi çabasıyla oyun sınırları dışına çıkarak kaçmayı başarıyor. HumanZ adlı bir grup tarafından da kollanmakta kendisi. Oyunda avcıları,oyuncular kontrol etmekte. Bu ve benzeri şeyler, filmi tamamen anlatmama gerek yok sanırım.

Oyunculara geçecek olursak. 300'den Leonidas olarak tanıyacağımız Gerard Butler(Kable) filmimizin esas oğlanı. Dexter ile yıldızı parlayan Michael Hall'u ise filmin kötü adamı seçiyoruz. Ludacris ve Terry Crews dışında tanıdık bir yüze rastlayacağınızı pek sanmıyorum. Çok izlenesi olmadığını tekrarlamakta yarar var.

0 yorum: